Degustacja win w MediolanieWina i potrawy z regionu Lombardia w typowej winiarni w centrum Mediolanu

NEWSLETTER

E-mail:

Imie:

Nazwisko:


WYCIECZKA PO PÓŁNOCNYCH WŁOSZECH
Program lotniczy 5-dniowy

WYCIECZKA PO PÓŁNOCNYCH WŁOSZECH - oferta VIAGGI.PL

 

Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku. Odprawa biletowo–bagażowa i przelot do Mediolanu. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu - zakwaterowanie na dwa kolejne noclegi i obiadokolacja.

Dzień 2: MEDIOLAN
Całodzienne zwiedzanie stolicy Lombardii. Przejazd metrem do centrum. Duomo - dla chętnych także wyjazd windą na dach świątyni. Spacer pośród wytwornych wnętrz Galeria Vittorio Emmanuele, Teatro La Scala (z zewnątrz). Przejście reprezentacyjną aleją via Dante do okazałego Palazzo Sforzesco. Przerwa na kawę. W dalszej części dnia: kościół św. Ambrożego – patrona Mediolanu, kościół Santa Maria delle Grazie wraz z refektarzem a w nim „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci. Wieczorem spacer po ulubionej przez mediolańczyków dzielnicy Naviglio słynącej z licznych kawiarni i restauracji i pizzerii. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3: WERONA - PADWA
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Werony. W programie pobytu w mieście Romea i Julii: Arena – dawny rzymski amfiteatr, spacer eleganckim deptakiem via Giuseppe Mazzini do via Capuletti przy której mieścić się miał dom Julii, następnie przejście pośród głównych placów i zabytków Werony: Piazza del Erbe, Piazza dei Signori wraz z Palazzo del Capitano, wieżą Torre dei Lamberti oraz grobowcami rodziny Scaligeri. Przejazd do Padwy. Spacer poprzez plac Prato Della Valle do Bazyliki św. Antoniego Padewskiego. Zwiedzanie kościoła oraz przyklasztornych krużganków. Przerwa na kawę na głównym placu Padwy: Piazza del Erbe. Przejazd na nocleg w okolicy Padwy. Obiadokolacja.

Dzień 4: WENECJA
Przejazd na parking Tronchetto. Przepłynięcie barką w okolice Placu św. Marka. W programie zwiedzania: Plac i Bazylika św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Dzwonnica (z zewnątrz), Wieża Zegarowa (z zewnątrz), Most Westchnień (z zewnątrz). Spacer uliczkami do dzielnicy Rialto: Most Rialto oraz Canale Grande. Czas wolny na odpoczynek, lunch i zakup pamiątek. Możliwość skorzystania z przejażdżki gondolą. Powrót na nabrzeże i przepłynięcie na parking. Nocleg w okolicy Werony.

Dzień 5: LAGO DI GARDA - BERGAMO
Przejazd nad jezioro Lago di Garda. Czas wolny w miasteczku Garda. Możliwość zakupu pamiątek i degustacji włoskich specjałów. Przejazd do Bergamo: wjazd kolejką do Bergamo Alto – przepięknej starówki. Spacer od Piazza Vecchia ze średniowiecznym Palazzo della Raggione do Piazza del Duomo z katedrą, romańskim kościołem Santa Maria Maggiore i renesansową Capella Colleoni ze wspaniałą fasadą. Przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo–bagażowa i powrót do Polski. Zakończenie wycieczki.

WSZYSTKIE NASZE GRUPY PODCZAS IMPREZY TURYSTYCZNEJ
WYPOSAŻONE SĄ W SYSTEM OPROWADZANIA GRUPOWEGO VOX TOUR GUIDE SYSTEM
www.tourguidesystem.pl

Świadczenia zawarte w cenie:
 • ZAKWATEROWANIE: 4 noclegi w hotelach ***, pokoje 2-3 osobowych z łazienkami;
 • TRANSPORT: przelot liniami lotniczymi do/z Mediolanu, we Mediolanie transfer autokarem z lotniska, autokar do dyspozycji grupy w dniach od trzeciego do piątego;
 • WYŻYWIENIE: 4 śniadania kontynentalne wzmocnione oraz 4 dwudaniowe obiadokolacje z deserem;
 • UBEZPIECZENIE: Signal Iduna Bezpieczne Podróże (KL, KR, NNW, Bagaż podróżny);
 • PILOTAŻ: opieka doświadczonego pilota podczas całej podróży
Świadczenie nie zawarte w cenie:
 • wydatki programowe: bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej, przewodnik polskojęzyczny w części programu;
 • zestaw oprowadzania grupowego VOX Tour Guide System: 6 EUR
 • lokalna taksa turystyczna;
 • napoje do obiadokolacji;
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie: 2,4% wartości ceny imprezy;
 • ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych: 16 EUR;
 • gwarantowany pokój jednoosobowy;
 • wszystkie inne wydatki nie ujęte w "świadczeniach zawartych w cenie".