Degustacja wina w Rzymie - VIAGGI.PLPo całodziennym zwiedzaniu rzymskich zabytków kieliszek dobrego wina...

DEGUSTACJA WINA - RZYM

NEWSLETTER

E-mail:

Imie:

Nazwisko:


PIELGRZYMKA LOTNICZA DO RZYMU I NA SYCYLIĘ
Z WIZYTĄ W POMPEJACH I REJSEM NA CAPRI
Program 12-dniowy

PIELGRZYMKA LOTNICZA DO RZYMU I NA SYCYLIĘ Z WIZYTĄ W POMPEJACH I REJSEM NA CAPRI - oferta VIAGGI.PL

 

Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku. Odprawa biletowo–bagażowa i przelot do Rzymu. Transfer autokarem do centrum miasta. W zależności od godziny przylotu - zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Obiadokolacja i trzy kolejne noclegi.

Dzień 2: WATYKAN - RZYM
Śniadanie. Przejazd metrem na Watykan. Msza św. w Bazylice św. Piotra oraz modlitwa przy grobie bł. Jana Pawła II. Zwiedzanie Placu  i Bazyliki wraz z Grotami Watykańskimi. Czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów. Przejazd na Lateran: Bazylika św Jana na Lateranie i Święte Schody. Powrót do hotelu i odpoczynek. Wieczorem kolacja w restauracji i zwiedzanie w nocnej scenerii barokowych placów z fontannami: Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon, Piazza Navona.

Dzień 3: RZYM
Śniadanie. W programie zwiedzania: Plac Wenecki – Forum Romanum (z tarasów) – Koloseum (z zewnątrz) – Łuk Konstantyna. Krótka przerwa na kawę. Następnie spacer na trasie: Cyrk Wielki – Usta Prawdy – Teatr Marcellusa – Wyspa na Tybrze – Ghetto – Ambasada RP – kościół św. Stanisława BM. Powrót do hotelu. Odpoczynek. Wieczorem kolacja w restauracji.

Dzień 4: RZYM - TIVOLI - CASTEL GANDOLFO
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd autokarem do Bazyliki św. Pawła za Murami i Msza św. Następnie wycieczka w bliskie okolice Wiecznego Miasta: Tivoli – pięćsetletnie ogrody Villa d’Este oraz Castel Gandolfo – miasto letniej rezydencji Ojca Świętego. Przejazd do portu w Civitavecchia. Zaokrętowanie na promie do Palermo. Nocny rejs do stolicy Sycylii.

Dzień 5: PALERMO - MONREALE
Zjazd z promu. Zwiedzanie Palermo: Sanktuarium św. Rozalii (Msza św.), Pałac Normanów, Katedra, kościół OO. Kapucynów wraz ze słynną „Galerią Umarłych”. Przejazd do pobliskiego Monreale. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych normańskich kościołów - katedry Matki Bożej słynącej z mozaiki. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Palermo.

Dzień 6: CEFALU
Śniadanie. Przejazd do Cefalu. Spacer po zabytkowym centrum miasta oraz nawiedzenie miejscowej katedry pw. Przemienienia Pańskiego (mozaiki). Przejazd do Taorminy. Zakwaterowanie i odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: TAORMINA - SYRAKUZY
Śniadanie. Zwiedzanie historycznego centrum miasta położonego na wzgórzu - antyczny teatr z przepięknym widokiem na Etnę. Przejazd do Syrakuz - jednego z najważniejszych miast starożytnego świata greckiego, miasta znanego matematyka Archimedesa: wyspa Ortygia, pozostałości świątyni Apollina z VII w. p.n.e., katedra kryjąca w sobie świątynię Ateny z V w. p.n.e. Zwiedzanie parku archeologicznego z tzw. „Uchem Dionizosa”. Nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej. Powrót do Taorminy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: WYPOCZYNEK NA PLAŻY
Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek na plaży i przy basenie hotelowym. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: PALERMO
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Palermo. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta i zakup pamiątek. Popołudniem zaokrętowanie na promie płynącym do Neapolu. Nocny rejs do Neapolu.

Dzień 10: NEAPOL - POMPEJE
Rankiem wpłynięcie do portu w Neapolu. Objazd miasta autokarem i spacer po zabytkowym centrum. Przejazd do Pompejów – zwiedzanie wykopalisk archeologicznych miasta zasypanego przez popioły Wezuwiusza w 79 r. n.e. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej i Msza św. Przejazd na obiadokolację i dwa kolejne noclegi w okolice Sorrento.

Dzień 11: CAPRI
Całodzienna wycieczka na wyspę Capri. Przepłynięcie promem z Sorrento na Capri. Opłynięcie wyspy barką – podziwianie grot i korali naturalnie porastających skały wyspy. Wyjazd kolejką do centrum i spacer do urokliwych Ogrodów Augusta, z których rozpościera się przepiękny widok na morze i skały Faraglioni. Czas wolny w porcie na zakupy, posiłek lub kąpiel w morzu przy pobliskiej plaży. Powrót do Sorrento. Obiadokolacja i wieczorny spacer po centrum miasteczka.

Dzień 12:
W zależności od godzin lotów - przejazd na lotnisko, odprawa biletowo bagażowa i przelot do miejsca wylotu. Zakończenie imprezy.

WSZYSTKIE NASZE GRUPY PODCZAS IMPREZY TURYSTYCZNEJ
WYPOSAŻONE SĄ W SYSTEM OPROWADZANIA GRUPOWEGO VOX TOUR GUIDE SYSTEM
www.tourguidesystem.pl

Świadczenia zawarte w cenie:
 • ZAKWATEROWANIE: 9 noclegów w hotelu***, pokoje 2-3 osobowych z łazienkami;
 • TRANSPORT: przelot liniami lotniczymi do Rzymu i z Neapolu, we Włoszech komfortowy autokar, prom na trasie Civitavecchia-Palermo i Palermo-Neapol;
 • WYŻYWIENIE: 9 śniadań kontynentalnych wzmocnionych, 9 dwudaniowych obiadokolacji;
 • UBEZPIECZENIE: Signal Iduna Bezpieczne Podróże (KL, KR, NNW, Bagaż podróżny);
 • PILOTAŻ: opieka doświadczonego pilota podczas całej podróży
Świadczenie nie zawarte w cenie:
 • wydatki programowe: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, rejs na Capri, komunikacja miejska w Rzymie, opłaty wjazdowe do miast;
 • zestaw oprowadzania grupowego VOX Tour Guide System: 15 EUR
 • lokalna taksa turystyczna;
 • napoje do obiadokolacji;
 • posiłki na promach: Civitavecchia-Palermo i Palermo-Neapol;
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie: 2,4% wartości ceny imprezy;
 • ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych: 37,50 EUR;
 • gwarantowany pokój jednoosobowy;
 • wszystkie inne wydatki nie ujęte w "świadczeniach zawartych w cenie".