Degustacja wina w Rzymie - VIAGGI.PLPo całodziennym zwiedzaniu rzymskich zabytków kieliszek dobrego wina...

DEGUSTACJA WINA - RZYM

NEWSLETTER

E-mail:

Imie:

Nazwisko:


WYCIECZKA NA SYCYLIĘ I DO RZYMU
Program autokarowy 13-dniowy

WYCIECZKA NA SYCYLIĘ I DO RZYMU - oferta VIAGGI.PL

 

Dzień 1:
Zbiórka we wczesnych godzinach rannych (w zależności od miejsca wyjazdu). Przejazd przez Polskę, Niemcy, Austrię i Włochy. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Werony.

Dzień 2: MEDIOLAN - GENUA
Śniadanie. Przejazd do Mediolanu. W programie zwiedzania: Pałac Sforzów, spacer wzdłuż via Dante do Katedry – zwiedzanie il Duomo (dla chętnych wyjazd windą na dach świątyni), Galeria Vittorio Emmanuele, Teatro della Scala (z zewnątrz). Kościół św. Ambrożego – partona miasta. Czas wolny. Dalsza podróż do Genui. Wieczorem zaokrętowanie na promie płynącym do Palermo w kabinach czteroosobowych. Dwudziestogodzinna podróż morska na Sycylię.

Dzień 3: MORZE TYRREŃSKIE
Całodzienny rejs przez Morze Tyrreńskie. Wieczorem wpłynięcie do Palermo. Przejazd na obiadokolację i dwa kolejne noclegi w okolicy Palermo.

Dzień 4: PALERMO - MONREALE
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Sycylii: Sanktuarium św. Rozalii, Pałac Normanów, Katedra, kościół OO. Kapucynów ze słynną „Galerią Umarłych”. Przejazd do pobliskiego Monreale. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych normańskich kościołów - katedry Matki Bożej słynącej z mozaiki. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: CEFALU - BROLO
Śniadanie. Przejazd do Cefalu. Spacer po zabytkowym centrum miasta oraz nawiedzenie miejscowej katedry pw. Przemienienia Pańskiego (mozaiki). Przejazd do Brolo. Zakwaterowanie i odpoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: WYSPY LIPARYJSKIE
Całodzienna wycieczka statkiem wycieczkowym na archipelag Wysp Liparyjskich słynących z aktywnych zjawisk wulkanicznych. W trakcie wycieczki odwiedzimy dwie wyspy: Lipari i Vulcano – spacer po centrach miasteczek oraz możliwość kąpieli w sadzawkach wulkanicznych i gejzerach morskich. Czas wolny. Powrót do portu w Milazzo. Przejazd na nocleg do Taorminy. Obiadokolacja.

Dzień 7: TAORMINA - SYRAKUZY
Śniadanie. Powrót do Taorminy. Zwiedzanie historycznego centrum miasta położonego na wzgórzu - antyczny teatr z przepięknym widokiem na Etnę. Przejazd do Syrakuz - jednego z najważniejszych miast starożytnego świata greckiego, miasta znanego matematyka Archimedesa: wyspa Ortygia, pozostałości świątyni Apollina z VII w. p.n.e., katedra kryjąca w sobie świątynię Ateny z V w. p.n.e. Zwiedzanie parku archeologicznego z tzw. „Uchem Dionizosa”. Nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Syrakuz.

Dzień 8:
Śniadanie. Przejazd w głąb Sycylii. Podziwianie krajobrazów i wizyta w dwóch małych miejscowościach o typowej dla lokalnej społeczności zabudowie. Dalsza podróż w stronę Palermo. Zaokrętowanie na promie płynącym do Civitavecchia. Nocny rejs w stronę Rzymu.

Dzień 9: WATYKAN - RZYM
Rankiem zjazd z promu i przejazd na Watykan. Modlitwa przy grobie bł. Jana Pawła II. Zwiedzanie: Muzea Watykańskie wraz z Kaplicą Sykstyńską – Plac i Bazylika św. Piotra wraz z Grotami Watykańskimi. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do hotelu i wypoczynek. Wieczorne zwiedzanie Rzymu połączone z obiadokolacją, m. in: Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Piazza Navona, Panteon. Nocleg.

Dzień 10: RZYM
Spacer i zwiedzanie na trasie: dzielnica Trastevere wraz z Bazyliką Matki Boskiej na Zatybrzu – Wyspa na Tybrze – Teatr Marcellusa oraz Ghetto – Usta Prawdy. Przerwa na lunch. Następnie Rzym antyczny: Wzgórze Kapitolińskie – Plac Wenecki – Forum Romanum (z tarasów) oraz Koloseum (z zewnątrz). Powrót do hotelu i odpoczynek. Kolacja w restauracji w pobliżu hotelu.

Dzień 11: RZYM
Po śniadaniu spacer na trasie: Bazylika Matki Boskiej Większej – ulica Via Merulana oraz kościół OO. Redemptorystów pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – Bazylika św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody – Bazylika św. Krzyża Jerozolimskiego. Czas wolny. Na obiadokolację i nocleg przejazd w okolicę Chiusi.

Dzień 12: ASYŻ - PERUGIA
Śniadanie. Przejazd do Asyżu. W mieście św. Franciszka i św. Klary nawiedzimy: Bazylikę Górną i Dolną św. Franciszka, Porcjunkulę – Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej. Przejazd do Perugii – stolicy regionu Umbria. Wjazd kolejką do zabytkowego centrum miasta. Czas wolny. Przejazd w okolicę Werony. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 13:
Całodzienna podróż przez Włochy, Niemcy, Austrię i Polskę. Przyjazd w godzinach nocnych (w zależności od miejsca wyjazdu). Zakończenie wycieczki.

WSZYSTKIE NASZE GRUPY PODCZAS IMPREZY TURYSTYCZNEJ
WYPOSAŻONE SĄ W SYSTEM OPROWADZANIA GRUPOWEGO VOX TOUR GUIDE SYSTEM
www.tourguidesystem.pl

Świadczenia zawarte w cenie:
 • ZAKWATEROWANIE: 10 noclegów w hotelach***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, na promach - kabiny czteroosobowe wewnętrzne;
 • TRANSPORT: komfortowy autokar (m. in. uchylne siedzenia, klimatyzacja, barek z napojami); prom na trasie Genua–Palermo oraz Palermo–Civitavecchia;
 • WYŻYWIENIE: w hotelach 10 śniadań kontynentalnych wzmocnionych oraz 10 obiadokolacji dwudaniowych z deserem;
 • UBEZPIECZENIE: Signal Iduna Bezpieczne Podróże (KL, KR, NNW, Bagaż podróżny);
 • PILOTAŻ: opieka doświadczonego pilota podczas całej podróży
Świadczenie nie zawarte w cenie:
 • wydatki programowe: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, rejs na Wyspy Liparyjskie, komunikacja miejska w Rzymie, opłaty wjazdowe do miast;
 • zestaw oprowadzania grupowego VOX Tour Guide System: 16 EUR
 • lokalna taksa turystyczna;
 • napoje do obiadokolacji;
 • posiłki na promach: Genua-Palermo i Palermo-Civitavecchia;
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie: 2,4% wartości ceny imprezy;
 • ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych: 40,50 EUR;
 • gwarantowany pokój jednoosobowy w hotelach;
 • wszystkie inne wydatki nie ujęte w "świadczeniach zawartych w cenie".
PIELGRZYMKI DO WŁOCH I GRECJI Z REJSEM PRZEZ ADRIATYK