Degustacja wina w Rzymie - VIAGGI.PLPo całodziennym zwiedzaniu rzymskich zabytków kieliszek dobrego wina...

DEGUSTACJA WINA - RZYM

NEWSLETTER

E-mail:

Imie:

Nazwisko:


WYCIECZKA DO WŁOCH Z WIEDNIEM I SAN MARINO
Program autokarowy 10-dniowy

WYCIECZKA DO WŁOCH Z WIEDNIEM I SAN MARINO - oferta VIAGGI.PL

 

Dzień 1:
Zbiórka w zależności od miejsca wyjazdu. Przejazd przez Polskę i Czechy. Obiadokolacja i nocleg w granicy czesko-austriackiej.

Dzień 2: WIEDEŃ
Przejazd do stolicy Austrii - Wiednia i krótkie zwiedzanie miasta: objazd Ringiem starówki - Opera, Hofburg, Parlament, Ratusz, Uniwersytet, Kościół Wotywny. Krótki spacer do katedry św. Stefana. Dalsza Podróż przez Austrię i Włochy. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolice Wenecji.

Dzień 3: WENECJA
Przejazd do Wenecji. Wjazd na parking Tronchetto i przepłynięcie barką Canale Giudecca do Placu św. Marka. Spacer z przewodnikiem: Plac i Bazylika św. Marka, dzwonnica, Pałac Dożów (z zewnątrz); przejście do dzielnicy Rialto wraz Mostem Rialto oraz bazarem owoców morza. Czas wolny na posiłek i zakup pamiątek. Powrót barką na parking i przejazd na obiadokolację i nocleg na Riwierę Adriatycką.

Dzień 4: SAN MARINO - ASYŻ
Wjazd do San Marino – najmniejszej republiki świata. Spacer po zabytkowym centrum i pośród zamków Guiata, Montale, Cesta. Degustacja likierów i zakup pamiątek. Przejazd w głąb Apeninów do Asyżu. Nawiedzenie Bazyliki Górnej i Dolnej św. Franciszka. Spacer do centrum oraz do Bazyliki św. Klary. Dalsza podróż na zachodnią stronę Półwyspu Apenińskiego. Obiadokolacja i cztery kolejne noclegi w okolicy Rzymu.

Dzień 5: RZYM
W programie zwiedzanie z przewodnikiem: Rzym barokowy – Plac Navona, Panteon, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi; Rzym antyczny – Plac Wenecki, Wzgórze Kapilolińskie, Forum Romanum (z tarasów), Koloseum (z zewnątrz). Czas wolny na zakup pamiątek. Na koniec objazd Wiecznego Miasta autokarem na trasie: Bazylika św Jana na Lateranie, Święte Schody, Bazylika Matki Boskiej Większej, dworzec Termini, Cyrk Wielki, Usta Prawdy, Piramida Cestiusza oraz wyjazd wzdłuż alei Via Cristoforo Colombo i przez dzielnicę EUR. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: WATYKAN - CASTEL GANDOLFO
Przejazd na Watykan i zwiedzanie z przewodnikiem: Muzea Watykańskie wraz z Kaplicą Sykstyńską, Bazylika św. Piotra wraz z grobem bł. Jana Pawła II oraz Plac św. Piotra. Czas wolny. Popołudniu przejazd do Castel Gandolfo – miasta letniej rezydencji Ojca Świętego. Spacer do centrum, w którym znajduje się Pałac Apostolski. Zjazd nad Jezioro Albano wypełniające krater wulkanu na zboczu którego zbudowano Castel Gandolfo. Wieczorem kolacja w tradycyjnej włoskiej pizzerii. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 7: MONTE CASSINO - POMPEJE
Przejazd na południe Italii. Zwiedzanie opactwa OO. Benedyktynów na Monte Cassino oraz wizyta na cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Andersa. Dalsza podróż w okolice Zatoki Neapolitańskiej. Zwiedzanie Pompejów – starożytnego rzymskiego miasta zniszczonego przez Wezuwiusza w 79 r. n.e. Przejazd w okolice Sorrento. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: FLORENCJA
Przejazd do stolicy Toskanii – Florencji. W programie: spacer z przewodnikiem - Plac św. Krzyża, Galerria Uffizzi (z zewnątrz), Most Złotników, Pałac Stary, Katedra, Baptysterium, Dzwonnica. Czas wolny na miejscowym bazarze. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Padwy.

Dzień 9:
Całodzienna podróż przez Włochy, Austrię i Czechy. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Brna.

Dzień 10:
Dalsza podróż przez Czechy i Polskę. Przyjazd w zależności od miejsca wyjazdu. Zakończenie wycieczki.

WSZYSTKIE NASZE GRUPY PODCZAS IMPREZY TURYSTYCZNEJ
WYPOSAŻONE SĄ W SYSTEM OPROWADZANIA GRUPOWEGO VOX TOUR GUIDE SYSTEM
www.tourguidesystem.pl

Świadczenia zawarte w cenie:
 • ZAKWATEROWANIE: 9 noclegów w hotelach***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami;
 • TRANSPORT: komfortowy autokar (m. in. uchylne siedzenia, klimatyzacja, barek z napojami);
 • WYŻYWIENIE: 9 śniadań kontynentalnych wzmocnionych oraz 9 obiadokolacji dwudaniowych z deserem;
 • UBEZPIECZENIE: Signal Iduna Bezpieczne Podróże (KL, KR, NNW, Bagaż podróżny);
 • PILOTAŻ: opieka doświadczonego pilota podczas całej podróży
Świadczenie nie zawarte w cenie:
 • wydatki programowe: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, barka w Wenecji, komunikacja miejska w Rzymie, opłaty wjazdowe do miast;
 • zestaw oprowadzania grupowego VOX Tour Guide System: 12 EUR
 • lokalna taksa turystyczna;
 • napoje do obiadokolacji;
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie: 2,4% wartości ceny imprezy;
 • ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych: 32 EUR;
 • gwarantowany pokój jednoosobowy;
 • wszystkie inne wydatki nie ujęte w "świadczeniach zawartych w cenie".
PIELGRZYMKI DO WŁOCH I GRECJI Z REJSEM PRZEZ ADRIATYK