Bezpieczne Podróże z VIAGGI.PLUbezpieczenie turystyczne - aby Twoja podróż była spokojna!

NEWSLETTER

E-mail:

Imie:

Nazwisko:


WYCIECZKA DO WŁOCH Z TOSKANIĄ I CAPRI
Program autokarowy 10-dniowy

WYCIECZKA DO WŁOCH Z TOSKANIĄ I CAPRI- oferta VIAGGI.PL

 

Dzień 1:
Zbiórka we wczesnych godzinach rannych (w zależności od miejsca wyjazdu). Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię. Obiadokolacja i nocleg w Tarvisio.

Dzień 2: WENECJA
Przejazd przełęczą pośród Alp do Wenecji. Przepłynięcie barką w okolice Placu św. Marka. W programie zwiedzania: Plac i Bazylika św. Marka; Pałac Dożów, Dzwonnica, Wieża Zegarowa, Most Westchnień – z zewnątrz. Spacer uliczkami do dzielnicy Rialto: Most Rialto oraz Canale Grande. Czas wolny na odpoczynek, lunch i zakup pamiątek. Powrót na nabrzeże i przepłynięcie na parking. Nocleg w okolicach Padwy.

Dzień 3: FLORENCJA - PIZA
Przejazd przez Apeniny do stolicy Toskanii – Florencji. W programie spaceru z przewodnikiem: Plac św. Krzyża, Galeria Uffizzi (z zewnątrz), Most Złotników, Pałac Stary, Katedra, Baptysterium, Dzwonnica. Czas wolny na miejscowym bazarze. Popołudniu przyjazd do Pizy, spacer po tzw. Campo dei Miracoli – Polu Cudów. Zwiedzanie z przewodnikiem Krzywej Wieży oraz cmentarza (z zewnątrz) oraz Katedry i Baptysterium (wewnątrz). Przejazd do uzdrowiskowej miejscowości Montecatini Terme. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: SAN GIMIGNANO - SIENA
Przejazd do San Gimignano, małego miasteczka zwanego „średniowiecznym Manhattanem” ze względu na liczne wieże warowne tworzące niesamowity krajobraz pośród pól porośniętych pszenicą i słoneczkami. Następnie przejazd do Sieny położonej pośród wzgórz Chianti. Spacer z przewodnikiem: kościół św. Dominika, rodzinny dom św. Katarzyny ze Sieny, Campo – miejsce najsłynniejszej na świecie gonitwy koni zwanej Palio. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i dwa kolejne noclegi w okolice Rzymu.

Dzień 5: WATYKAN - RZYM
Przejazd na Watykan. W programie zwiedzanie z przewodnikiem: Bazylika św. Piotra wraz z grobem Jana Pawła II oraz Plac św. Piotra, Rzym Barokowy – Plac Navona, Panteon, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi oraz Rzym Antyczny – Plac Wenecki, Wzgórze Kapilolińskie, Forum Romanum (z tarasów), Koloseum (z zewnątrz). Czas wolny na zakup pamiątek. Na koniec objazd Wiecznego Miasta autokarem na trasie: Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Bazylika Matki Boskiej Większej, dworzec Termini, Cyrk Wielki, Usta Prawdy, Piramida Cestiusza oraz wyjazd wzdłuż alei Via Cristoforo Colombo i przez dzielnicę EUR. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: MONTE CASSINO - POMPEJE
Przejazd na południe Italii. Zwiedzanie opactwa OO. Benedyktynów na Monte Cassino oraz wizyta na cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Andersa. Dalsza podróż w okolice Zatoki Neapolitańskiej. Zwiedzanie Pompejów – starożytnego rzymskiego miasta zniszczonego przez Wezuwiusza w 79 r. n.e. Przejazd w okolice Sorrento. Obiadokolacja i dwa kolejne noclegi.

Dzień 7: CAPRI - SORRENTO
Przejazd do portu w Sorrento i rejs promem na Capri. Całodzienny pobyt na wyspie. W programie: wyjazd kolejką do centrum wyspy i spacer do Ogrodów Augusta – panorama okolicy z widokiem na skały Faraglioni. Opłynięcie Capri barką i podziwianie grot, skał i korali je porastających. Czas wolny w porcie Marina Grande. Dla chętnych możliwość przejazdu busem na drugą stronę wyspy i wyjazdu kolejką na najwyższy punkt na Capri – górę Mote Solaro na wys 529 m n.p.m. Powrót promem do Sorrento i spacer malowniczymi uliczkami pełnymi kramów z pamiątkami - możliwość degustacji słynnego włoskiego limoncello. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: WEZUWIUSZ - NEAPOL
Wyjazd na Wezuwiusz i spacer na koronę wulkanu. W drodze na szczyt obserwacja środowiska wulkanicznego. Podziwianie panoramy okolicy oraz wnętrza krateru. Następnie zjazd oraz wizyta w Neapolu: spacer od Placu Garibaldiego do starej dzielnicy miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Fiuggi.

Dzień 9: PADWA
Wyjazd wczesnym rankiem i przejazd do Padwy. Spacer do Bazyliki św. Antoniego i nawiedzenie grobu Il Santo oraz zwiedzanie krużganków klasztoru. Dalsza podróż do Tarvisio. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10:
Całodzienna podróż przez Austrię, Czechy i Polskę. Przyjazd w godzinach nocnych (w zależności od miejsca wyjazdu). Zakończenie wycieczki.

WSZYSTKIE NASZE GRUPY PODCZAS IMPREZY TURYSTYCZNEJ
WYPOSAŻONE SĄ W SYSTEM OPROWADZANIA GRUPOWEGO VOX TOUR GUIDE SYSTEM
www.tourguidesystem.pl

Świadczenia zawarte w cenie:
 • ZAKWATEROWANIE: 9 noclegów w hotelach***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami;
 • TRANSPORT: komfortowy autokar (m. in. uchylne siedzenia, klimatyzacja, barek z napojami);
 • WYŻYWIENIE: 9 śniadań kontynentalnych wzmocnionych oraz 9 obiadokolacji dwudaniowych z deserem;
 • UBEZPIECZENIE: Signal Iduna Bezpieczne Podróże (KL, KR, NNW, Bagaż podróżny)
 • PILOTAŻ: opieka doświadczonego pilota podczas całej podróży
Świadczenie nie zawarte w cenie:
 • wydatki programowe: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, barka w Wenecji, prom na Capri, komunikacja miejska w Rzymie, opłaty wjazdowe do miast;
 • zestaw oprowadzania grupowego VOX Tour Guide System: 12 EUR
 • lokalna taksa turystyczna;
 • napoje do obiadokolacji;
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie: 2,4% wartości ceny imprezy;
 • ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych: 32 EUR;
 • gwarantowany pokój jednoosobowy;
 • wszystkie inne wydatki nie ujęte w "świadczeniach zawartych w cenie".
PIELGRZYMKI DO WŁOCH I GRECJI Z REJSEM PRZEZ ADRIATYK