Bezpieczne Podróże z VIAGGI.PLUbezpieczenie turystyczne - aby Twoja podróż była spokojna!

NEWSLETTER

E-mail:

Imie:

Nazwisko:


WYCIECZKA DO WŁOCH
Program autokarowy 9-dniowy

WYCIECZKA DO WŁOCH - oferta VIAGGI.PL

 

Dzień 1:
Zbiórka we wczesnych godzinach rannych (w zależności od miejsca wyjazdu). Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię. Obiadokolacja i nocleg w Tarvisio.

Dzień 2: WENECJA
Przejazd przełęczą pośród Alp do Wenecji. Przepłynięcie barką w okolice Placu św. Marka. W programie zwiedzania: Plac i Bazylika św. Marka; Pałac Dożów, Dzwonnica, Wieża Zegarowa, Most Westchnień – z zewnątrz. Spacer uliczkami do dzielnicy Rialto: Most Rialto oraz Canale Grande. Czas wolny na odpoczynek, lunch i zakup pamiątek. Powrót na nabrzeże i przepłynięcie na parking. Nocleg w okolicach Padwy.

Dzień 3: FLORENCJA
Przejazd do stolicy Toskanii – Florencji. Wyjazd na Wzgórze Michała Anioła – panorama miasta, zejście piesze nad rzekę Arno i zwiedzanie miasta: Plac św. Krzyża, Pałac Stary, Katedra i Plac Katedralny, Palazzo Uffizi, Most Złotników. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i 3 kolejne noclegi w okolicę Rzymu.

Dzień 4: POMPEJE - MONTE CASSINO
Przejazd na południe Italii. Zwiedzanie zasypanego w 79 r. n.e. przez popioły wulkanu miasta Pompeje. Czas wolny na lunch i zakup pamiątek. W drodze powrotnej zwiedzanie opactwa na Monte Cassino oraz wizyta na cmentarzu żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Andersa. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: WATYKAN - RZYM
Przejazd do Rzymu i całodzienne zwiedzanie Wiecznego Miasta. W programie: Bazylika i Plac św. Piotra. Nawiedzenie grobu błogosławionego Jana Pawła II. Czas wolny na kawę. W dalszej części dnia: spacer od dzielnicy Trastevere przez Wyspę na Tybrze – okolice Synagogi – Teatr Marcellusa – Plac Wenecki – Forum Romanum (z tarasów widokowych) – Koloseum (z zewnątrz). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: WATYKAN - RZYM
Przejazd do Rzymu na Watykan. Udział w Audiencji Generalnej z Ojcem Świętym. Czas wolny za lunch i zakup pamiątek. Po południu spacer poprzez barokowe place Rzymu: Plac Navona, Panteon, Plac Hiszpański, Schody Hiszpańskie. Na obiadokolację i nocleg przejazd w okolicy Chiusi.

Dzień 7: ASYŻ
Przejazd do Asyżu. W programie zwiedzania: Bazylika Matki Boskiej Anielskiej – miejsce śmierci Biedaczyny z Asyżu: Bazylika św. Franciszka Górna i Dolna, Grób Świętego. Spacer na drugą stronę miasta. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Padwy.

Dzień 8: PADWA
Przejazd do Padwy: Plac Prato della Valle, najstarszy europejski Uniwersytet, Bazylika św. Antoniego z grobem Il Santo, spacer pośród krużganków klasztornych. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Tarvisio.

Dzień 9:
Całodzienna podróż Austrię, Czechy i Polskę. Przyjazd w godzinach nocnych (w zależności od miejsca wyjazdu). Zakończenie wycieczki.

WSZYSTKIE NASZE GRUPY PODCZAS IMPREZY TURYSTYCZNEJ
WYPOSAŻONE SĄ W SYSTEM OPROWADZANIA GRUPOWEGO VOX TOUR GUIDE SYSTEM
www.tourguidesystem.pl

Świadczenia zawarte w cenie:
 • ZAKWATEROWANIE: 8 noclegów w hotelach***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami;
 • TRANSPORT: komfortowy autokar (m. in. uchylne siedzenia, klimatyzacja, barek z napojami);
 • WYŻYWIENIE: 8 śniadań kontynentalnych wzmocnionych oraz 8 obiadokolacji dwudaniowych z deserem;
 • UBEZPIECZENIE: Signal Iduna Bezpieczne Podróże (KL, KR, NNW, Bagaż podróżny);
 • PILOTAŻ: opieka doświadczonego pilota podczas całej podróży
Świadczenie nie zawarte w cenie:
 • wydatki programowe: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, barka w Wenecji, komunikacja miejska w Rzymie, opłaty wjazdowe do miast;
 • zestaw oprowadzania grupowego VOX Tour Guide System: 11 EUR
 • lokalna taksa turystyczna;
 • napoje do obiadokolacji;
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie: 2,4% wartości ceny imprezy;
 • ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych: 28 EUR;
 • gwarantowany pokój jednoosobowy;
 • wszystkie inne wydatki nie ujęte w "świadczeniach zawartych w cenie".
PIELGRZYMKI DO WŁOCH I GRECJI Z REJSEM PRZEZ ADRIATYK