Zwiedzanie Rzymu na rowerzeCoś dla miłośników dwóch kółek - zabytki Rzymu z perspektywy roweru!

NEWSLETTER

E-mail:

Imie:

Nazwisko:


PIELGRZYMKA DO WŁOCH Z NAWIEDZENIEM GROBU ŚW. O. PIO
Program autokarowy 9-dniowy

PIELGRZYMKA DO WŁOCH Z NAWIEDZENIEM GROBU ŚW. O. PIO - oferta VIAGGI.PL

 

Dzień 1:
Zbiórka we wczesnych godzinach rannych (w zależności od miejsca wyjazdu). Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię. Obiadokolacja i nocleg w Tarvisio.

Dzień 2: WENECJA
Przejazd przez Alpy do Wenecji. W programie: przepłynięcie barką na Plac św. Marka. Msza św. w Bazylice św Marka. Zwiedzanie: Bazylika i Plac św. Marka, Pałac Dożów i Dzwonnica (z zewnątrz), Most Westchnień. Spacer do dzielnicy Rialto: Kanał Wielki oraz Most Rialto. Czas wolny na miejscowym bazarze. Powrót barką na parking o godz. 17.00 i przejazd na obiadokolację i nocleg na Riwierę Adriatycką.

Dzień 3: LORETO - MANOPPELLO - LANCIANO
Całodzienny przejazd wzdłuż wschodniego wybrzeża Italii. Loreto – sanktuarium Domku Matki Bożej z Nazaretu – Msza św. Manoppello – relikwie oblicza Chrystusa, Lanciano – pamiątka cudu eucharystycznego z VIII w. kiedy wino i chleb zamieniły się w prawdziwą Krew i Ciało Pańskie. Przejazd na Półwysep Gargano. Obiadokolacja i dwa kolejne noclegi w San Giovanni Rotondo.

Dzień 4: SAN GIOVANNI ROTONDO - MONTE SANT'ANGELO
Nawiedzenie Sanktuarium św. Ojca Pio: Msza Święta. Modlitwa przy grobie Świętego , zwiedzanie sanktuarium i miejsc związanych z Ojcem Pio: Bazyliki Matki Boskiej Łaskawej oraz Bazyliki św. Ojca Pio. Czas wolny na zakup dewocjonaliów i pamiątek. Po południu przejazd do Monte Sant'Angelo – sanktuarium Michała Archanioła: spacer i podziwianie wyjątkowej panoramy okolicy, nawiedzenie Bazyliki Niebiańskiej z Grotą Michała Archanioła. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: POMPEJE - MONTE CASSINO
Przejazd przez Apeniny na zachodnie wybrzeże Włoch. Przyjazd do Pompejów i nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej. Msza św. Zwiedzanie starożytnych wykopalisk miasta zasypanego przez popioły Wezuwiusza w 79 r. n.e. Przejazd do Monte Cassino. Zwiedzanie opactwa OO. Benedyktynów, nawiedzenie cmentarza żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Andersa. Złożenie kwiatów. Przejazd w kierunku Rzymu. Obiadokolacja i dwa kolejne noclegi w okolicy Rzymu.

Dzień 6: WATYKAN - RZYM
Przejazd do Rzymu i całodzienny pobyt w stolicy Włoch oraz na Watykanie. Udział w modlitwie Anioł Pański (w przypadku obecności Ojca Świętego). Spacer uliczkami w barokowej części miasta: Piazza Navona, Panteon, Schody Hiszpańskie. Na koniec zwiedzanie części Rzymu antycznego: Plac Wenecki, Kapitol oraz Forum Romanum (z tarasów) i Koloseum (z zewnątrz). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: WATYKAN - RZYM
Przejazd na Watykan. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra wraz z Grotami Watykańskimi. Modlitwa przy grobie bł. Jana Pawła II. Plac św. Piotra. Czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów. Objazd miasta autokarem i zwiedzanie trzech bazylik patriarchalnych: Santa Maria Maggiore, św. Jana na Lateranie oraz św. Pawła za Murami. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Chiusi.

Dzień 8: ASYŻ - PADWA
Przejazd do Asyżu. W mieście św. Franciszka i św. Klary odwiedzimy: Bazylikę św. Klary oraz Bazyliki Górną i Dolną św. Franciszka. Modlitwa przy grobie Biedaczyny z Asyżu. Na zakończenie Bazylika Matki Boskiej Anielskiej – miejsce śmierci Franciszka. Przejazd do Padwy. Wizyta w Bazylice św. Antoniego Padewskiego. Msza św. Zwiedzanie kościoła i klasztoru. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Tarvisio lub w okolicę Jeziora Garda.

Dzień 9:
Całodzienna podróż przez Włochy, Austrię, Czechy i Polskę. Przyjazd w godzinach nocnych (w zależności od miejsca wyjazdu). Zakończenie pielgrzymki.

WSZYSTKIE NASZE GRUPY PODCZAS IMPREZY TURYSTYCZNEJ
WYPOSAŻONE SĄ W SYSTEM OPROWADZANIA GRUPOWEGO VOX TOUR GUIDE SYSTEM
www.tourguidesystem.pl

Świadczenia zawarte w cenie:
 • ZAKWATEROWANIE: 8 noclegów w hotelach***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami;
 • TRANSPORT: komfortowy autokar (m. in. uchylne siedzenia, klimatyzacja, barek z napojami);
 • WYŻYWIENIE: 8 śniadań kontynentalnych wzmocnionych oraz 8 obiadokolacji dwudaniowych z deserem;
 • UBEZPIECZENIE: Signal Iduna Bezpieczne Podróże (KL, KR, NNW, Bagaż podróżny)
 • PILOTAŻ: opieka doświadczonego pilota podczas całej podróży
Świadczenie nie zawarte w cenie:
 • wydatki programowe: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, barka w Wenecji, komunikacja miejska w Rzymie, opłaty wjazdowe do miast;
 • zestaw oprowadzania grupowego VOX Tour Guide System: 11 EUR
 • lokalna taksa turystyczna;
 • napoje do obiadokolacji;
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie: 2,4% wartości ceny imprezy;
 • ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych: 28 EUR;
 • gwarantowany pokój jednoosobowy;
 • wszystkie inne wydatki nie ujęte w "świadczeniach zawartych w cenie".
PIELGRZYMKI DO WŁOCH I GRECJI Z REJSEM PRZEZ ADRIATYK