Zwiedzanie Rzymu na rowerzeCoś dla miłośników dwóch kółek - zabytki Rzymu z perspektywy roweru!

NEWSLETTER

E-mail:

Imie:

Nazwisko:


PIELGRZYMKA LOTNICZA DO RZYMU I OKOLICZNYCH SANKTUARIÓW
Program 7-dniowy

PIELGRZYMKA LOTNICZA DO RZYMU I OKOLICZNYCH SANKTUARIÓW- oferta VIAGGI.PL

 

Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku. Odprawa biletowo–bagażowa i przelot do Rzymu. Transfer autokarem do centrum miasta. W zależności od godziny przylotu - zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: WATYKAN
Śniadanie. Przejazd na Watykan. W programie: modlitwa przy grobie bł. Jana Pawła II, Bazylika św. Piotra wraz z Grotami Watykańskimi, Muzea Watykańskie wraz z Kaplicą Sykstyńską, Plac św. Piotra. Czas wolny na lunch oraz zakup pamiątek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja w pobliskiej restauracji.

Dzień 3: RZYM
Śniadanie. Przejazd w ok. Watykanu. Spacer i zwiedzanie na trasie: dzielnica Trastevere wraz z Bazyliką Matki Boskiej na Zatybrzu – Wyspa na Tybrze – Teatr Marcellusa oraz Ghetto – Usta Prawdy. Przerwa na lunch w okolicy kościoła polskiego św. Stanisława. Rzym antyczny: Wzgórze Kapitolińskie – Plac Wenecki – Forum Romanum (z tarasów) oraz Koloseum (z zewnątrz). Powrót do hotelu i odpoczynek. Kolacja w restauracji w pobliżu hotelu.

Dzień 4: SUBIACO - TIVOLI - CASTEL GANDOLFO
Śniadanie. Całodzienna wycieczka w okolice Rzymu: Subiaco – klasztor św. Benedykta z Nursji. Tivoli – ogrody Villi d’Este, czas wolny na lunch. Popołudniu przejazd do Castel Gandolfo – miasta letniej rezydencji papieży. Spacer po centrum miasteczka oraz zjazd nad Jezioro Albano. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 5: RZYM
Przejazd na Watykan. Udział w modlitwie Anioł Pański. Przerwa na lunch. Spacer w Barokowej części Rzymu: Piazza Navona – Kościół „Il Gesu” - Panteon – Fontanna di Trevi – Schody Hiszpańskie – Wzgórze Pincio - Piazza del Poppolo. Powrót do hotelu. Obiadokolacja w pobliskiej restauracji.

Dzień 6: MENTORELLA - RZYM
Śniadanie. Półdniowa wycieczka w okolice Rzymu do Mentorelli – sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej – miejsca często odwiedzanego przez bł. Jana Pawła II. Po powrocie do Rzymu dalsze zwiedzanie Wiecznego: Bazylika św. Jana na Lateranie, Via Merulana, Bazylika Santa Maria Maggiore. Powrót do hotelu i przygotowanie do uroczystej kolacji regionalnej podczas której kelnerzy tańcząc i śpiewając roznoszą dania – specjalności kuchni rzymskiej.

Dzień 7: RZYM
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd autokarem do południowej części Rzymu: Bazylika św. Pawła za Murami, Katakumby św. Kaliksta, Opactwo OO. Cystersów „Tre Fontanne”. Przejazd na lotnisko, odprawa biletowo bagażowa i przelot do miejsca wylotu. Zakończenie imprezy.

WSZYSTKIE NASZE GRUPY PODCZAS IMPREZY TURYSTYCZNEJ
WYPOSAŻONE SĄ W SYSTEM OPROWADZANIA GRUPOWEGO VOX TOUR GUIDE SYSTEM
www.tourguidesystem.pl

Świadczenia zawarte w cenie:
 • ZAKWATEROWANIE: 6 noclegów w hotelu*** w centrum Rzymu, pokoje 2-3 osobowych z łazienkami;
 • TRANSPORT: przelot liniami lotniczymi do/z Rzymu, w Rzymie transfery autokarem z lotniska do hotelu, całodzienna wycieczka autokarem w dniu czwartym, półdniowa wycieczka autokarem w dniu szóstym oraz autokar w dniu siódmym;
 • WYŻYWIENIE: 6 śniadań kontynentalnych wzmocnionych, 5 dwudaniowych obiadokolacji z deserem oraz kolacja specjalna w dniu szóstym;
 • UBEZPIECZENIE: Signal Iduna Bezpieczne Podróże (KL, KR, NNW, Bagaż podróżny);
 • PILOTAŻ: opieka doświadczonego pilota podczas całej podróży
Świadczenie nie zawarte w cenie:
 • wydatki programowe: bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej w Rzymie, przewodnik polskojęzyczny w Rzymie w części programu;
 • zestaw oprowadzania grupowego VOX Tour Guide System: 9 EUR
 • lokalna taksa turystyczna;
 • napoje do obiadokolacji;
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie: 2,4% wartości ceny imprezy;
 • ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych: 22 EUR;
 • gwarantowany pokój jednoosobowy;
 • wszystkie inne wydatki nie ujęte w "świadczeniach zawartych w cenie".