Rzym nocą na segway'u - VIAGGI.PLRzym nocą jest niezwykły - oglądaj go jadąc Segway'em...

RZYM NOCĄ NA SEGWAY'U

NEWSLETTER

E-mail:

Imie:

Nazwisko:


PIELGRZYMKA LOTNICZA DO GRECJI
Z WYPOCZYNKIEM NAD MORZEM
Program 8-dniowy

Pielgrzymka lotnicza do Grecji - oferta VIAGGI.PL

 

Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku. Odprawa biletowo–bagażowa i przelot do Salonik. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: SALONIKI - OLIMP
Po śniadaniu zwiedzanie Salonik: Biała Wieża, wyjazd na Akropol i oglądanie panoramy Zatoki Salonickiej. Nawiedzenie katedry św. Demetriusza. Spacer w kierunku forum romanum. Czas wolny. W dalszej części dnia przejazd na Olimp – siedzibę bogów mitologii greckiej. Przejazd na obiadokolację i nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

Dzień 3: TEMBI - METEORY
Wizyta w Dolinie Tembi oddzielającej regiony Macedonii i Tessali. Wizyta w kościele św. Paraskevi oraz przy „źródle Afordyty” wytryskującego ze skał u podnóży masywu Olimpu. Dalsza podróż do Meteorów. Zwiedzanie dwóch spośród pozostałych monastyrów zwanych „wiszącymi klasztorami” – klasztoru męskiego i żeńskiego To jedno z dwóch oprócz Góry Athos centrów duchowości prawosławnej w Grecji. Obiadokolacja i nocleg w Kalambace.

Dzień 4: TERMOPILE - DELFY - OSSIOS LOUKAS
Przejazd przez równiny Tessali na południe. Postój w Wąwozie Termopile w symbolicznym miejscu dla wszystkich Greków, gdzie znajduje się pomnik króla Leonidasa znanego z wojen z Persami. Przejazd do Delf – najważniejszej wyroczni w świecie greckim. Zwiedzanie wykopalisk po wielkim ośrodku religijnym boga Appollina. Dalsza podróż i postój w Osios Loukas – ukrytym pośród gór Beocji klasztorze bł. Łukasza. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Aten.

Dzień 5: ATENY - KANAŁ KORYNCKI
Zwiedzanie Aten. Msza św. w katolickiej katedrze Aten św. Dionizego Areopagity. Zwiedzanie Akropolu z Partenonem, zmiana warty pod budynkiem Parlamentu, objazd miasta i czas wolny w dzielnicy tawern i sklepików z pamiątkami – Place. Popołudniu przejazd na Półwysep Peloponez. W drodze postój przy Kanale Korynckim. Obiadokolacja i 3 kolejne noclegi w Tolo.

Dzień 6: KORYNT - MYKENY - EPIDAUROS
Całodzienne zwiedzanie Argolidy. W starożytnym Koryncie zobaczymy pozostałości po jednym najważniejszych miast handlowych starożytności, znanego również z wielomiesięcznej działalności św. Pawła Apostoła. Mykeny – najstarszy ośrodek miejski w Europie znany z odkrytych grobów królów mykeńskich, murów cyklopich oraz „Lwiej Bramy”. Epidauros – panhelleński ośrodek kultu boga lekarzy Asklipiosa oraz miejsca wielkich spektakli teatralnych z pozostałym do dziś wielkim teatrem. Powrót do Tolo. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: WYPOCZYNEK NAD MORZEM
Całodzienny wypoczynek w Tolo. Czas wolny do indywidualnego wykorzystania lub możliwość zorganizowania wycieczki fakultatywnej do Mistry. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Aten na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa i lot powrotny do miejsca wylotu. Zakończenie imprezy.

WSZYSTKIE NASZE GRUPY PODCZAS IMPREZY TURYSTYCZNEJ
WYPOSAŻONE SĄ W SYSTEM OPROWADZANIA GRUPOWEGO VOX TOUR GUIDE SYSTEM
www.tourguidesystem.pl

Świadczenia zawarte w cenie:
 • ZAKWATEROWANIE: 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2-3 osobowych z łazienkami;
 • TRANSPORT: przelot liniami lotniczymi do Salonik i z Aten, w Grecji na cały czas pobytu komfortowy autokar do dyspozycji grupy;
 • WYŻYWIENIE: 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych oraz 7 dwudaniowych obiadokolacji z deserem;
 • UBEZPIECZENIE: Signal Iduna Bezpieczne Podróże (KL, KR, NNW, Bagaż podróżny);
 • PILOTAŻ: opieka doświadczonego pilota podczas całej podróży
Świadczenie nie zawarte w cenie:
 • wydatki programowe: bilety wstępu, przewodnicy lokalni w części programu;
 • zestaw oprowadzania grupowego VOX Tour Guide System: 9 EUR
 • lokalna taksa turystyczna;
 • napoje do obiadokolacji;
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie: 2,4% wartości ceny imprezy;
 • ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych: 25 EUR;
 • gwarantowany pokój jednoosobowy;
 • wszystkie inne wydatki nie ujęte w "świadczeniach zawartych w cenie".