Bezpieczne Podróże z VIAGGI.PLUbezpieczenie turystyczne - aby Twoja podróż była spokojna!

NEWSLETTER

E-mail:

Imie:

Nazwisko:


PIELGRZYMKA DO WŁOCH I GRECJI
Program autokarowy 12-dniowy

Pielgrzymka do Włoch i Grecji z rejsem przez Adriatyk - oferta VIAGGI.PL

 

Dzień 1:
Zbiórka w godzinach nocnych (w zależności od miejsca wyjazdu). Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię. Obiadokolacja i nocleg w Tarvisio.

Dzień 2: WENECJA - CHIUSI
Przejazd do Wenecji, przepłynięcie barką do centrum. Trasa spaceru obejmuje stare dzielnice miasta: Rialto z mostem Rialto oraz Plac i Bazylikę św. Marka. Powrót barką na parking. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Chiusi.

Dzień 3: ASYŻ - ORVIETO
Zwiedzanie miasta św. św. Franciszka i Klary: Bazylika Górna i Dolna św. Franciszka, Bazylika św. Klary oraz Porcjunkula – miejsce śmierci „Biedaczyny z Asyżu”. Przejazd do Orvieto położonego na szczycie wygasłego wulkanu. Wjazd kolejką oraz busikiem do centrum. Nawiedzenie katedry z relikwią „Mszy Bolseńskiej” oraz degustacja win w miejscowej enotece. Przejazd w kierunku Wiecznego Miasta. Obiadokolacja i dwa noclegi w okolicy Rzymu.

Dzień 4: WATYKAN - RZYM
Po śniadaniu przejazd na Watykan: Bazylika św. Piotra i modlitwa przy grobie bł. Jana Pawła II, Groty Watykańskie, Plac św. Piotra. Spacer do Barokowej części miasta: Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Rzym „antyczny”: Plac Wenecki, Kapitol, Forum Romanum oraz Koloseum (z tarasów widokowych). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: MANOPPELLO - LANCIANO
Przejazd do sanktuarium Oblicza Pana Jezusa w Manoppello. Modlitwa przy relikwii całunu okrywającego twarz Chrystusa po złożeniu do grobu. Następnie Lanciano – relikwie cudownie przemienionych hostii i wina w Ciało i Krew Pańską. Przejazd na Półwysep Gargano. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 6: SAN GIOVANNI ROTONDO
Nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio: Bazylika Matki Boskiej Łaskawej oraz Bazylika św. o. Pio. Nawiedzenie licznych miejsc związanych z zakonnikiem. Droga Krzyżowa. Przejazd do Bari i zaokrętowanie na promie.

Dzień 7: PATRAS - KORYNT - KANAŁ KORYNCKI
Przypłynięcie do Patras. Zejście na ląd i przejazd wzdłuż Zatoki Korynckiej nad Kanał Koryncki. Zwiedzanie starożytnego miasta Korynt, znanego z długiego w nim pobytu Apostoła Pawła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Tolo.

Dzień 8: ATENY
Przejazd do stolicy Grecji - Aten. W programie zwiedzania: Akropol, zmiana warty przy Pałacu Prezydenckim, stadion pierwszych nowożytnych igrzysk z 1896 roku. Czas wolny na miejscowym bazarze w dzielnicy Plaka. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Aten.

Dzień 9: OSSIOS LOUKAS - DELFY - TERMOPILE
Zwiedzanie Osios Loukas – średniowiecznej świątyni bł. Łukasza; Delfy – sanktuarium boga Apollina, znane w świecie antycznym z wyroczni; Termopile – pomnik króla Leonidasa przywódcy Greków z okresu wojen z Persami. Przejazd w kierunku Meteorów. Obiadokolacja i nocleg w Kalambace.

Dzień 10: METEORY - TEMBY - OLIMP
Dzień rozpoczniemy od zwiedzanie dwóch klasztorów w Meteorach – perły architektury prawosławnej oraz jednego z centrów monastycyzmu w Grecji. Wizyta w pracowni pisania ikon. Przejazd w kierunku Riwiery Olimpijskiej. Po drodze postój w Dolinie rzeki Tembi przy świątyni św. Paraskewi oraz przy źródle młodości. Wjazd na zbocza Olimpu i podziwianie panoramy na całą Riwierę. Obiadokolacja i nocleg w Litohoro.

Dzień 11:
Całodzienna podróż przez Grecję, Macedonię i Serbię. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Novego Sadu.

Dzień 12:
Dalsza podróż przez Serbię, Węgry, Słowację, Polskę. Przyjazd w godzinach nocnych (w zależności od miejsca wyjazdu). Zakończenie pielgrzymki.

WSZYSTKIE NASZE GRUPY PODCZAS IMPREZY TURYSTYCZNEJ
WYPOSAŻONE SĄ W SYSTEM OPROWADZANIA GRUPOWEGO VOX TOUR GUIDE SYSTEM
www.tourguidesystem.pl

Świadczenia zawarte w cenie:
 • ZAKWATEROWANIE: 10 noclegów w hotelach***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami; podczas rejsu przez Morze Adriatyckie - 1 nocleg na promie w kabinach 4 osobowych wewnętrznych;
 • TRANSPORT: komfortowy autokar (m. in. uchylne siedzenia, klimatyzacja, barek z napojami); na trasie Bari - Patras: prom;
 • WYŻYWIENIE: w hotelach 10 śniadań kontynentalnych wzmocnionych oraz 10 obiadokolacji dwudaniowych z deserem;
 • UBEZPIECZENIE: Signal Iduna Bezpieczne Podróże (KL, KR, NNW, Bagaż podróżny)
 • PILOTAŻ: opieka doświadczonego pilota podczas całej podróży
Świadczenie nie zawarte w cenie:
 • wydatki programowe: opłata wizowa w Macedonii oraz Grecji, koszt lokalnych przewodników w Rzymie, Meteorach, Delfach, Atenach i Koryncie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów muzealnych, wjazd do Wenecji, barka w Wenecji;
 • zestaw oprowadzania grupowego VOX Tour Guide System: 15 EUR
 • lokalna taksa turystyczna;
 • napoje do obiadokolacji;
 • posiłki na promie (istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji grupowej posiłków);
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie: 2,4% wartości ceny imprezy;
 • ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych: 37,50 EUR;
 • gwarantowany pokój jednoosobowy;
 • wszystkie inne wydatki nie ujęte w "świadczeniach zawartych w cenie".
PIELGRZYMKI DO WŁOCH I GRECJI Z REJSEM PRZEZ ADRIATYK