Rzym nocą na segway'u - VIAGGI.PLRzym nocą jest niezwykły - oglądaj go jadąc Segway'em...

RZYM NOCĄ NA SEGWAY'U

NEWSLETTER

E-mail:

Imie:

Nazwisko:


GRECJA ŚLADAMI APOSTOŁA PAWŁA
Program autokarowy 11-dniowy

Grecja Śladami Apostoła Pawła - oferta VIAGGI.PL

 

Dzień 1:
Zbiórka we wczesnych godzinach rannych (w zależności od miejsca wyjazdu). Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Przejazd przez Polskę, Czechy Słowację, Węgry, Serbię. Obiadokolacja i nocleg w ok. Novego Sadu.

Dzień 2:
Po śniadaniu dalsza podróż przez Serbię i Macedonię. Przyjazd do Grecji w godzinach wieczornych. Obiadokolacja i dwa noclegi na Riwierze Olimpijskiej.

Dzień 3: FILIPPI - SALONIKI
Przejazd do Filippi znanego z „listów św. Pawła do Filipian”, Msza św. nad rzeką Engista. Przejazd nad Zatokę do Salonik. W trakcie spacer do zobaczenia m. in.: Katedra św. Demetriusza, Forum Rzymskie, Biała Wieża, Akropol. Powrót na obiadokolację i nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

Dzień 4: OLIMP - TEMBI - METEORA
Po śniadaniu dzień rozpoczniemy od wjazdu na Olimp – punkt widokowy Stavros: podziwianie panoramy Riwiery Olimpijskiej. Zjazd i wizyta w dolinie rzeki Tembi, gdzie zobaczymy maleńki wykuty w skale kościółek Św. Paraskewi oraz źródło młodości, którego woda według legendy odmładza. Na zakończenie dnia dotrzemy do Meteorów – "wiszących klasztorów" – zwiedzanie 2 monasterów. Zakupy w warsztacie pisania ikon w miasteczku Kalambaka. Obiadokolacja i nocleg w Kalambace.

Dzień 5: DELFY - OSSIOS LOUKAS
Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Półwyspu Peloponez. Pierwszym naszym przystankiem będą Delfy w górach Parnasu, gdzie będziemy podziwiać kompleks wykopalisk miasta Delfy - słynnej w starożytności wyroczni delfickiej. Następnie udamy się także do bizantyjskiego klasztoru św. Łukasza w Ossios Loukas – najwspanialszego zabytku średniowiecznej Grecji. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Aten.

Dzień 6: ATENY - KANAŁ KORYNCKI - KORYNT
W programie zwiedzania stolicy Grecji m. in.: Akropol z ruinami Panteonu, Stadion Olimpijski z 1896 roku, Areopag – starożytny rynek, Łuk Hadriana, Świątynia Zeusa Olimpijskiego, zmiana warty pod pałacem Parlamentu. Przejazd nad Kanał Koryncki, przejście piesze nad kanałem na Półwysep Peloponeski. Wizyta w starożytnym Koryncie, najważniejszym mieście Grecji w trakcie panowania Rzymian. Korynt to miejsce wielomiesięcznego pobytu Apostoła Narodów, podczas którego napisał On „List do Rzymian”. Przejazd na obiadokolację i dwa kolejne noclegi do Tolo.

Dzień 7: MYKENY - NAFPLION - EPIDAUROS
Dzień rozpoczniemy od wizyty w antycznych Mykenach. W dalszej części pojedziemy do pierwszej stolicy niepodległej Grecji – Nafplion. Następnie udamy się do Epidauros – świątyni boga Asklepiosa, by podziwiać najwspanialszy przykład budowli teatru greckiego. Powrót na obiadokolację i nocleg do Tolo.

Dzień 8: OLIMPIA - PATRAS
Rankiem podążając wzdłuż Zatoki Korynckiej wyruszymy do Olimpii – jednego z najważniejszych i najpiękniejszych zabytkowych miejsc w Grecji znanego z kultu boga Zeusa i igrzysk jemu dedykowanych. Następnie krótki postój w Patras – wizyta w kościele św. Andrzeja – nawiedzenie relikwii apostoła. Wjazd na prom i zakwaterowanie w 4 osobowych kajutach. Rejs Patras – Wenecja.

Dzień 9: MORZE ADRIATYCKIE
Całodzienny wypoczynek podczas rejsu, możliwość skorzystania z licznych atrakcji oferowanych na promie.

Dzień 10: WENECJA
Rankiem wpłynięcie do Wenecji - miasta św. Marka. Zejście na ląd i spacer uliczkami do centrum Wenecji. Trasa spaceru obejmuje stare dzielnice miasta: Rialto z mostem Rialto oraz Plac i Bazylikę św. Marka. Powrót na parking i przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Tarvisio

Dzień 11: MORZE ADRIATYCKIE
Całodzienna podróż do Polski. Przyjazd w godzinach nocnych (w zależności od miejsca wyjazdu). Zakończenie pielgrzymki.

WSZYSTKIE NASZE GRUPY PODCZAS IMPREZY TURYSTYCZNEJ
WYPOSAŻONE SĄ W SYSTEM OPROWADZANIA GRUPOWEGO VOX TOUR GUIDE SYSTEM
www.tourguidesystem.pl

Świadczenia zawarte w cenie:
 • ZAKWATEROWANIE: 8 noclegów w hotelach***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami; podczas rejsu przez Morze Adriatyckie - 2 noclegi na promie w kabinach 4 osobowych wewnętrznych;
 • TRANSPORT: komfortowy autokar (m. in. uchylne siedzenia, klimatyzacja, barek z napojami); na trasie Patras - Wenecja: prom;
 • WYŻYWIENIE: w hotelach 8 śniadań kontynentalnych wzmocnionych oraz 8 obiadokolacji dwudaniowych z deserem;
 • UBEZPIECZENIE: Signal Iduna Bezpieczne Podróże (KL, KR, NNW, Bagaż podróżny)
 • PILOTAŻ: opieka doświadczonego pilota podczas całej podróży
Świadczenie nie zawarte w cenie:
 • wydatki programowe: opłata wizowa w Macedonii oraz Grecji, koszt lokalnych przewodników w Filippi, Salonikach, Meteorach, Delfach, Atenach, Koryncie, Epidauros, Mykenach, Olimpii i Wenecji, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów muzealnych, wjazd do Wenecji, barka w Wenecji;
 • zestaw oprowadzania grupowego VOX Tour Guide System: 13,50 EUR
 • lokalna taksa turystyczna;
 • napoje do obiadokolacji;
 • posiłki na promie (istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji grupowej posiłków);
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie: 2,4% wartości ceny imprezy;
 • ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych: 34,50 EUR;
 • gwarantowany pokój jednoosobowy;
 • wszystkie inne wydatki nie ujęte w "świadczeniach zawartych w cenie".