Degustacja win w MediolanieWina i potrawy z regionu Lombardia w typowej winiarni w centrum Mediolanu

NEWSLETTER

E-mail:

Imie:

Nazwisko:


DEGUSTACJA WIN W RZYMIE

Co może być przyjemniejsze po całodziennym zwiedzaniu rzymskich zabytków niż zasiąść z kieliszkiem najlepszych win Regionu Lazio? Z dodatkiem regionalnych przystawek, serów, wędlin i mięs.

 

Degustacja wina w Rzymie
 
Centrum Regionu Lazio jest Rzym, a winnice rozprzestrzeniaja się wokół Wiecznego Miasta we wszystkich kierunkach. W Lacjum dominują wina białe, stanowią one około 90% produkcji. Głównie uprawia się tu odmiany Trebbiano i Malvasia, ale takze Greco i Bombino bianco. Z czerwonych spotkać mozna Cesanese, Sangiovese, Merlot, Montepulciano.

Degustacja ma miejsce w tradycyjnej enotece zlokalizowanej w XVIII-wiecznym Palazzetto Giangiacomo w centrum Rzymu. Ten rodzinny lokal - działający już od trzech pokoleń - posiada specjalnie wyselekcjonowane wina z najlepszych winnic regionu Lazio.

Podczas degustacji będziecie Państwo mogli skosztować:
  • kieliszek białego wina Bellone, produkowanego od starożytności z lokalnej odmiany białych winogron - najlepiej będzie smakowało ono z rzymską ricottą;
  • kieliszek białego wina Frascati Superiore, pochodzącego z winnic na obrzeżach Wiecznego Miasta - doskonale komponującego się smakowo z twardym i słonym serem Pecorino Romano;
  • kieliszek czerwonego wina Nero Buona, produkowanego z tradycyjnej odmiany czerwonych winogron uprawianych na wzgórzach Cori - da ono niezwykły smak w połączeniu z coppiette, rzymską wołowiną, porchettą czy pieczoną w dzikich ziołach wieprzowiną.
Degustacji towarzyszy komentarz na temat winiarskich tradycji Regionu Lazio oraz kosztowanych win prowadzony w języku włoskim lub angielskim.

 

Czas trwania degustacji: ok. 75 min
Termin degustacji: od wtorku do piątku o godz. 18.00
Ilość osób: min 2 - max 25

 

Cena: 35 EUR/os.

Rezerwacja: phonetel. +48 601 804 543 faxfax +48 12 383 23 47 email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. skype viaggi.pl